Nejen naše tělo potřebuje péči. I o oblečení se musíme starat, jinak nám dlouho nevydrží. Co zkracuje jeho životnost a ničí ho? Dejte si pozor na těchto 8 věcí!

1. Svetry a mikiny nedávejte na ramínka, zbytečně tak budete mít vytlačené důlky na ramenou a materiál se bude ničit.

2. Skládejte trika, svetry či mikiny na sebe jen do počtu maximálně pěti kusů. Tak docílíte toho, že se navršená pyramida nezhroutí, prádlo se zbytečně nezatěžuje a pohodlně vyndáte i spodní kus.

Prádlo neházejte na hromadu. Špinavé dejte do koše na prádlo a ostatní vyvěste na čerstvém vzduchu a uložte zpět do skříně.

3. Neházejte věci na hromadu. Co je špinavé, hoďte do koše na prádlo, co je v pořádku, nechte vyvěsit na čerstvém vzduchu a poté zase poskládejte a ukliďte do skříně.

4. Aby vám oblečení vydrželo pěkné a neztrácelo barvu, chovejte se k němu při praní šetrně. Kalhoty zapněte a otočte naruby, povrch se tolik neopere. Stejně postupujte u praní bund nebo mikin.

5. Drahé materiály jako je kašmír, hedvábí, satén ale třeba i vaše oblíbené spodní prádlo či plavky, perte raději v ruce. Případně můžete saténové oblečení a podprsenky vložit do ochranné síťky na zip a prát v pračce na jemný program.

6. Oblečení výrazných barev nesušte na přímém slunci. Svetry, mikiny a svršky vždy na sušáku rozložte na větší plochu, aby nedocházelo k deformaci tvaru.

Používejte napařovací žehličku, která je k prádlu šetrnější.

7. Klasickou žehličku vyměňte za napařovací. Pára je k materiálům mnohem šetrnější.

8. Sezonní oblečení ukládejte do vakuových pytlů. Vydrží tak lépe v kondici, nebude se na něj prášit a ochráníte ho před moly.

Speciální péči potřebují i bílé tenisky. Jak se o ně starat, čtěte zde.