Většina žen i mužů trpí mastící se pletí. Buďto se s mastnou pletí narodili, nebo ji způsobily hormonální změny. Mezi hlavní znaky mastné pleti patří černé tečky, lesk, rozsáhlé viditelné póry a akné.

Každá pleť je jedinečná, a proto je třeba mít na paměti, že i péče se může u každého trochu lišit. Je pravděpodobné, že lidé, kteří se s mastnou pletí narodili, budou volit komplexnější péči než lidé, kteří jsou oběťmi vnějších faktorů působících na jejich pokožku.

Mezi základní kroky péče o mastnou pokožku patří:

Správné čistění pleti                                                                                   

Jedním z nejdůležitějších kroků v péči o mastnou pokožku je její čištění. Dbejte na to, abyste svou pleť nevysušovali přebytečným čištěním (2krát denně je dostačující), místo těžkých a mastných přípravků pro odličování make-upu sáhněte po produktech, které jsou na bázi vody, a vaši pleť tím zbytečně nezatíží.

Strava                                                                                                                                  

Co jíme, často ovlivňuje stav naší pokožky. Každý člověk je jedinečný, a tak je třeba svou pleť pozorovat, abychom zjistili, čemu se raději vyvarovat. Mezi nejznámější škodlivé potraviny patří rafinovaný cukr, mléčné výrobky či smažená jídla.

A jak je známo: nezapomeňte dbát na svůj pitný režim!

Vhodné hydratující krémy                                                                                               

Jako každý typ pleti i mastnou pokožku musíme správně hydratovat. Důležité však je dávat pozor na to, z čeho jsou krémy, které používáme, složené. Mastnou pokožku je nejlepší nezatěžovat, a proto lépe fungují hydratační krémy s gelovou konzistencí a oil-free krémy.

Make-up vhodný pro mastnou pleť                                                                                

Asi většina žen s mastnou pletí ví, jaký je to boj najít správný druh make-upu, který by během pár hodin téměř nezmizel z obličeje. I při nanášení make-upu platí ‚méně je více‘. Make-up je vždy lepší nanášet na vyčištěnou pleť a až po použití správné podkladové báze (nejlépe s gelovou konzistencí, která má matující efekt) teprve nanášíme jeho tenkou vrstvu.

TIP: Abyste nemuseli svou pleť trápit několika vrstvami krémů a krycích produktů, sáhněte po BB krému, který Vaši pleť hydratuje a zároveň sjednotí. Vhodný je například oblíbený BB krém Garnier Pure Active, který vaší pleti dodá veškeré krytí a zmatnění, které během dne potřebujete.

  0:16,  aktualizováno  19. března 2019 14:49