Rudá barva je odjakživa symbolem vášně, svůdnosti i elegance a v davu je téměř nepřehlédnutelná. Rudá rtěnka jako základní součást většiny dámských kabelek asi nikdy nevyjde z módy.

Rudá rtěnka má za sebou bohatou historii a navíc sluší každé ženě. Podle čeho vybrat tu správnou a co o ní možná ještě nevíte? 

Tak například dokonale zvedá náladu, což dokládá fakt, že ačkoliv za druhé světové války došlo v Anglii ke značnému omezení produkce kosmetiky, rtěnek se to netýkalo. Winston Churchill věřil, že zvýrazněné rty přispívají lepší náladě národa. 

Královna Alžběta I. dokonce věřila v léčivé a uzdravující účinky rtěnek. Proto si ji vždy v době nemoci nanášela v hojné míře. A pozor! Ve starověkém Řecku byla pro prostitutky povinnost nosit rtěnku, aby si je nespletli s počestnými ženami. 

Rad, jak vybrat tu správnou, najdete nepřeberné množství. Určitě se řiďte typem pleti a tvarem rtů, ale také příležitostí. 

Patříte-li mezi světlejší typy, na křiklavé odstíny zapomeňte. Červená rtěnka je sice sexy, ale nikdo nechce vypadat lacině a vulgárně. Pokud jste majitelkou narůžovělé pleti, sáhněte po třešňovém odstínu. Tmavou pleť zase podtrhne sytě červená rtěnka.

Rudé rtěnky (ilustrační fotografie)

Výrazně namalované rty strhnou pozornost samy o sobě, proto vaše další líčení volte spíše střídmé. Aby rtěnka dlouho vydržela, první vrstvu obtiskněte do ubrousku a rty lehce zapudrujte. Naneste ji alespoň v pěti vrstvách, na rtech vám pak bude držet jako přikovaná.