O aloe vera jste určitě už slyšela. Ale víte, jaké všechny účinky má a proč je pro nás tak skvělá a nenahraditelná? Čtěte dál a dozvíte se to!

Aloe vera, neboli také aloe pravá, funguje již po tisíce let jako léčivá rostlina po celém světě. Její účinky využívá třeba tradiční čínská medicína, ale i indická nebo v posledních desetiletích i naše moderní západní medicína. Je také součástí mnoha kosmetických přípravků.

A co přesně vlastně aloe je? Jedná se o sukulentní rostlinu, která miluje světlo a zároveň přežije, pokud ji občas zapomenete zalít. Aloe si totiž můžete pěstovat doma jako pokojovou rostlinu! Není to skvělé?

Z aloe se získávají vlastně dva různé produkty – gel a latex, každý z nich má odlišném působení a využití. Latex vypadá jako tmavá pryskyřičná látka, většinou se suší a jeho účinky jsou projímavé, používá se tedy na regulaci trávení.

Oproti tomu je gel z aloe vera bezbarvý a používá se v čerstvé formě nebo se různě uchovává a konzervuje. Jeho extrakt má hojivé účinky a používá se hlavně na spáleniny, drobná poranění a oděrky. Látky obsažené v listech aloe jsou vhodné pro léčení kožních problémů jako jsou například ekzémy nebo lupénka. Má taky antioxidační a detoxikační účinky.

Příjemné využití má aloe vera i v aromaterapii, vyrábí se z ní totiž aromaterapeutická esence. A kdy se hodí použít právě esenci z aloe? Třeba když hodně pracujete nebo cítíte, že se blíží celkové vyčerpání. Zaručeně pomůže!

A to nejpodstatnější? Aloe se v poslední době stalo součástí mnoha kosmetických přípravků od hydratačních krémů na ruce i obličej přes mýdla, opalovací krémy až po šampóny nebo přísady do koupele.

Stále vám to nestačí? Tak jedeme dál! Aloe vera pomáhá proti akné, má totiž dezinfekční účinky! Chcete mít bezchybnou pleť bez jizviček a drobných vrásek? I s tím aloe pomůže. Stejně tak pomáhá zlepšit kvalitu vlasů nebo lámavé či třepivé nehty. Má i hydratační účinky, takže vaše pleť bude určitě jásat! Tak co, přesvědčili jsme vás?

  11:57,  aktualizováno  24. března 2019 16:13