Většina si vlasy myje špatně. Patříte k nim i vy?

Než začnete

Před mytím si vlasy několikrát pročešte. Proč? Odstraníte z nich zbytky stylingovým produktů, prach a také je oddělíte od sebe. Díky tomu se pak nebudou cuchat a ničit.

Dobře namočte

Ideální teplota voda k mytí vlasů je středně teplá - tedy ani ne studená, ani horká. Studená voda dobře vlasy neumyje a horká zase odmašťuje a dráždí vlasovou pokožku, takže se pak vlasy rychleji mastí. Vlasy před mytím opravdu dobře namočte. Šampon pro lepší nanesení k vlasové pokožce můžete naředit s trochou vody. Lépe se vám pak napění a dostane se všude.

Myjte dvakrát

I když jsou na toto dva názory, dvojí mytí je vhodné. První mytí na sebe naváže veškerou špínu a také maz, druhé mytí zase zajistí opravdu čistou vlasovou pokožku i vlasy. Při mytí vlasy nedrhněte, provádějte krouživé pohyby a stačí, když budete umývat vlasy jen u hlavy. Je zbytečné odmašťovat konečky, ty umyje stékající šamponová voda.

Dobře vymývejte

Velkou chybou při mytí vlasů je nedostatečné spláchnutí šamponu nebo následné péče. Platí pravidlo, že vlasy vymývejte jednou tak dlouho, jak dlouho jste si je myla.

Regenerujte

Šampon má jednu důležitou funkci - odmašťovat. Ne, jak si mnozí myslí - regenerovat. Od toho je následná péče - kondicionér nebo maska. Ty vlasové vlákno uhladí, takže získá vysoký lesk a také jde pak dobře rozčesat. Na tento krok nezapomínejte, je velice důležitý. Péči nanášejte do délek, nepatří na vlasovou pokožku. Péči pak zase velmi důkladně vymyjte. Nevymytá způsobuje podráždění vlasové pokožky, maštění vlasů a jejich zplihlost.

 

  14:34,  aktualizováno  24. března 18:24