Doposud jste "studenou" funkci vašeho fénu hrdě ignorovala? Tak věřte, že ode dneška už ji budete používat denně!

Ano, stejně jako my víte, že na fénu toto tlačítko je. Slouží snad k tomu, aby bylo foukání více šetrné a vlasy se horkým vzduchem neničily? Jenže kdo si chce pak téměř hodinu vlasy fénovat? Se studeným programem to trvá věčnost a vlasy pak stejně nevypadají dobře. Realita je však jiná: studený vzduch tu není od toho, aby ochránil vlasy, ale dokáže toho mnoho více.

K čemu je ale horký vzduch?


Horkým sušením jednak vlasy schnou lépe a rychleji a také teplo dokáže s vlasovým vláknem pracovat – jen tak vlasy upravíte do požadovaného tvaru, zejména vlnitější vlasy narovnáte a vytvarujete. Jenže pokud si vlasy často takto foukáte, zjistíte, že bez tepelné ochrany jsou více vysušené a zcitlivělé. A právě tady přichází na řadu studený vzduch!

Blow dry: Konečně trik pro lesklé vlasy!


Dělají to tak i profesionální kadeřníci: poté, co si vlasy vyfoukáte horkým vzduchem, přichází na řadu studený. Ten má totiž důležitou funkci: uzavírá totiž vlasové kutikuly. Vlas se chladem uzavře, vyhladí, nádherně odráží světlo a tím se pak velmi leskne! Ale to není všechno, co ještě dokáže! Když ho nakonec použijete, tak „zafixuje“ váš účes v požadovaném tvaru, který i déle vydrží!

 

  8:57,  aktualizováno  30. března 14:05