Toužíte po krásných, zdravých vlasech plných lesku? Začněte s péčí tam, kde rostou!

Nejprve potřeba si uvědomit jednu věc - kůže ve vlasech je stejná, jako pokožka jinde na těle. A protože nejde vidět, tak proč by měla být zanedbávána? Naopak pečovat o ni je velmi důležité - vyrůstají z ní totiž vlasy. Takže pokud je zdravá, jsou dobře výživou zásobené i vlasové cibulky a vlasové vlákno pak roste zdravější.

Pozor na péči:

Vlasové pokožce nesvědčí, pokud přímo na ni nanášíte stylingovou péči. Ta patří do vlasů, ne na kůži. Díky tomu pak pokožka nemůže "dýchat" a vlasy hůře rostou a jsou tenké. Takže aplikovat vždy aspoň centimetr od hlavy a pak dobře vymývat.

Zkuste jemné šampony:

Vlasové šampony byste si měla vybírat podle své vlasové pokožky. Pokud je příliš suchá a napjatá, existují vyživující, pečující šampony. Na mastnou pokožku použijte zase šampony, který umí produkci mazových žlázek dát do "normálu."

Používejte vlasové vody:

Když si vlasy umyjete, na pokožku aplikujte vlasovou vodu nebo vlasové tonikum. Jsou plné pečujících látek a vitamínů, takže pokožak bude odolnější, zdravější a vyživenější. Skvěle působí, pokud si prsty provedete ještě masáž pokožky. Prokrví ji a tím vyživí i kořínky vlasů. Navíc vlasová voda bude lépe působit.

Stimulujte pokožku:

Stejně tak jako u předchozího bodu působí také každodenní česání vlasů přírodním kartáčem z kančích štětin. Pokožka bude prokrvená a stimulovaná. Provádějte toto jemné kartáčování každý den ráno i večer. Už šesti týdnech uvidíte, jak se vám kvalita vlasů bude zlepšovat.

  6:14,  aktualizováno  24. března 2019 15:11