Nosí je většina slavných hvězd. Co to ale znamená pro vás? Vyzkoušeli jsme je na vlastní hlavě!

Metod s prodlužováním a zhušťováním vlasů je nepřeberné množství. Když jsou použité pravé vlasy, které mají podobnou strukturu jako vaše a spoje jsou udělány velmi precizně, nikdo nic nepozná a vypadá to perfektně.

Jaké si vybrat?

Jednou z nejčastějších procedur je prodlužování vlasů pomocí keratinu, které udělá jen velmi jemné a nenápadné spoje, kdy se pramínky k vašim „svaří“ pomocí tepla. Jejich výhodou je, že jsou téměř neviditelné. Nevýhodou je posouvání odrostlých pramínků, kdy se spoje musí „rozpustit“ a znovu pak „navařit“.

Druhou, častou metodou, která je mechanická, jsou tzv. micro rigs. Jsou to speciální trubičky, které pramínky drží mechanicky a nepoužívá se při nich žádné teplo. Při odhrnuté vlasů jsou sice trošku nápadnější a více je při osahání cítíte, ale posouvání pramínků je rychlejší, jednodušší a k vlasů šetrnější.

Jakou kvalitu vlasů?

Nejkrásněji vždy vypadají pravé vlasy. Měla byste si ale zjistit, odkud jsou. Asijské vlasy mají jinou strukturu než vlas evropský a pak může být vidět rozdíl. Chtějte proto vlasy evropské a co nejpodobnější barvě a struktuře vašich vlasů. Umělé vlasy nedoporučujeme. Jsou sice levné, ale nevypadají dobře.

S čím musíte počítat?

Pokud chcete kvalitu, tak je to finančně nákladná procedura, která vás několik tisíc korun. Za začátku si musíte zvyknout na větší množství vlasů – jsou těžší a jinak se s nimi pracuje. Musíte na ně používat speciální kartáče z kančích štětin a také si nesmíte vlasy umývat v předklonu, aby se spoje nezacuchaly. Je nutné pravidelně chodit posouvat spoje, jinak se vám u hlavy vytvoří nehezké dredy. Počítejte také s tím, že  přidané pramínky mírně zatěžují vaše vlasy, ty musí nést jejich tíhu. Někdy je také problém s partnerem – když vám prsty zajede do vlasů, může být překvapený, když ucítí spoje.

Resumé?

Vše má své pro i proti. Pokud toužíte po dlouhých krásných vlasech je to skvělé řešení na určitou dobu. Na prodlužování vlasů nešetřete, vybírejte si kvalitní materiál i dobrý salon, nedejte pouze na cenu. Skvělou alternativou jsou také prameny vlasů se speciálními připínacími hřebínky, které se nenosí stále, ale pouze na určité příležitosti – když jdete na party, na schůzku apod.