Extrémní teploty, jejich střídání, nošení čepic a hodně vrstev oblečení - tím vším vlasy trpí. Víme, co s nimi dělat, aby byly stále krásné a zdravé:

Hydratujte je


Stejně tak, jako chybí pleti voda, je to i s vlasy. Díky tomu poletují a elektrizují. Je proto důležité do své péče přidat přípravky, které mají hydratační účinek - šampón, kondicionér či vlasovou masku. Pokud jsou vaše vlasy extrémně vysušené, udělejte si olejový zábal. Do suchých vlasů, po celé jejich délce, vetřete arganový nebo kokosový olej a nechejte ho aspoň dvě hodiny působit. Teprve pk vlasy důkladně umyjte. Vlasy pak budou hebčí a lesklejší.

Zkuste nesmývací péči


Když jen šampón a kondicionér nestačí, zkuste regenerační péči - například regenerační krémy, pěny nebo mléka, které se již nesmývají. Dodají vlasům dlouhodobou výživu a uhladí je. Ideální je používat je do délek a hlavně do konečků. Když je to potřeba, používejte je klidně každý den.

Co s objemem


Když nosíte čepici a vlasy vám hned splihnou, pomůžou suché šampony nebo pudrový styling, který kořínky nadzvedne od hlavy a dodá objem. Pokud jste bruneta nebo černovláska a máte problém s bílou barvou přípravku, volte tónované, které nejdou vidět.

  10:37,  aktualizováno  21. března 2019 11:15