Vlasy jsou korunou krásy. Jak je mít stále krásné, zdravé a husté? Zkuste naše triky:

Používejte vlasová tonika a vody

Zvykněte si, že po každém mytí vlasů použijete vlasové tonikum. Obsahuje totiž pro vlasovou pokožku výživné látky, které pak stimulují i růst vlasů. Naneste je na čistou vlasovou pokožku a prsty tonikum jemně krouživými pohyby vmasírujte.

Pravidelně kartáčujte

Kartáče z přírodních štětin - zejména z těch kančích, nejenom, že jsou při česání šetrné k samotným vlasům, ale ještě stimulují a prokrvují vlasovou pokožku, ze které vyrůstají vlasy. Pokud je vlasová pokožka prokrvená, lépe vyživuje vlasové cibulky a vlasy tak rostou zdravější a pevnější.

Změňte stravu

Vlasům prospívají vitamíny a minerály - zejména vitamíny skupiny B, křemík, zinek, vápník, železo. Vynikající jsou už i přímo namíchané přípravky pro zdravý růst vlasů, které zakoupíte například v lékárnách. Myslete však vždy na to, že při pravidelném užívání se jejich kvalita zlepší až po třech měsících, takže nečekejte proto ihned zázraky.

Buďte v klidu

Na kvalitě vlasů se podílí také stres. Pokud zažíváte tyto situace často, vlasy začnou padat, zeslabí se a bude jich méně. Proti stresu dobře působí hořčík nebo zkuste uklidňující Bachovy kapičky Anti-Stress. Fungují velmi rychle!

  1:01,  aktualizováno  24. března 2019 15:59