Málokterá z nás si libuje v mrazivém počasí. Ani naše vlasy nemají zimní období v oblibě. Nenechte je trápit a pečujte o ně.
1. Zplihlé vlasy

Problém: Každé ráno stojíte před zrcadlem, foukáte, žehlíte, tvarujete a fixujete. Jenomže stačí pár minut venku a všechno je pryč. Chlad, vítr a vlhko způsobují, že kudrnaté vlasy krepatí a ty rovné ještě více zplihnou.

Dobrá rada: V mrazivém počasí dostávají naše vlasy zabrat. Hodně jim ulehčíte, když omezíte používání žehliček na vlasy a vyvarujete se přílišného foukání. Vlasy to zbytečně zatěžuje, vysušuje a oslabuje. V zimním období jim prokážete největší službu tím, že dlouhé vlasy svážete do volnějšího copu a krátké skryjete pod čepici.

 

2. Polámané vlasy

Problém: Nejenom vlivem mrazu, ale i častými přechody z tepla do zimy se vlasy stávají lámavými a unavenými. Kromě toho vlasové vlákno narušuje i barvení či neopatrné zacházení s nimi. Nekonečné pročesávání, pevné culíky a příliš mnoho sponek způsobují mechanické poškození vlasu a tím pak dojde k jeho lámání.

Dobrá rada: Procedura, kterou si můžete odepřít v zimním období, je barvení vlasů. I ta nejšetrnější barva může způsobit narušení vlasu a oslabení vlasového folikulu. Pokud si neumíte představit život s odrostlými kořínky, zajděte ke kadeřníkovi, který zvolí šetrnější metodu barvení, než je ta domácí.

  11:22,  aktualizováno  24. března 2019 16:11