Kvalitní kadeřník je skoro jako nejlepší kamarádka. Neopouští se, protože dokonale zná vás i vaše potřeby. Jak ho ale poznat?

Nejprve vás bude chtít více poznat

Když k němu přijdete poprvé, nebude spěchat a nejprve si s vámi sedne a popovídá si o tom, jaká jste, co děláte, co vás baví, jaký je váš styl. Zjistí, co vám líbí, v čem se cítíte dobře, a jak vnímáte svoje vlasy.

Vždy vás poslouchá

Dobrý kadeřník se vždy pokusí splnit vaši představu. Pokud je nereálná, vysvětlí vám, proč by danou věc dělal jinak a co je pro vaše vlasy nejlepší. Nikdy si "nejede" jen svou - to znamená, že vám neudělá přesný opak toho, co chcete. Vše musí být o vzájemné domluvě.

Je kreativní

Váš kadeřník by vám měl umět poradit. Vědět, co by se k vám hodilo a měl by sám chodit s nápady. I když jste konzervativní, vždy může navrhnout aspoň nějakou malou obměnu nebo vám dle aktuálního stavu vlasů také doporučit vhodnou péči.

Má skvělé reference a líbí se vám jeho práce

Než se k němu vydáte, zjistětě si o něm více. Poptejte se kamarádek, známých, podívejte se na jeho webové stránky a na jeho práce. Samozřejmě, že fotografie můžou zkreslovat, ale určitě už o něčem vypovídají.

Prohlédněte si salón

Stejně tak, jako mluví o kadeřníkovi to, jak vypadá - zničené spálené vlasy nejsou zrovna tou nejlepší vizitkou, záleží ale také na prostředí, kde pracuje. Hodně z nich si sice pronajímá místo, přesto by salón měl být čistý a upravený. Když tam budou retro plakáty z 80. let a na zemi válející se vlasy klientů před vámi, tak kdo ví, jak dopadnete u něho vy.

  5:20,  aktualizováno  24. března 2019 14:33