Máte pocit, že aby vlasy vypadaly hezky, musela byste je umývat aspoň dvakrát denně? Možná se mastí, že děláte jednu z těchto chyb:

Pořád se jich dotýkáte

Je krásné a sexy pročísnout si rukou vlasy. Jenže realita je jiná. Dovedete si představit, že pokud právě nejsou umyté, co na nich všechno je? Mastnota, špína, bakterie. A to všechno přenášíte prsty do svých vlasů. Ty pak plihnou. Takže - ruce pryč!

Příliš často si je myjete

Zní to nelogicky, ale je to tak. Když si vlasy dokola myjete každý den, odmašťujete tím stále vlasovou pokožku. Ta se brání a stále produkuje více mazu, aby se dostala do normálu. I když to zpočátku bude těžké, myjte si vlasy ob den nebo nejlépe jen třikrát týdně. Vlasová pokožka si na to zvykne a nebude se tolik mastit. 

Špatně vymýváte péči

Kondicionér a maska jsou pro vlasy velmi důležité. Uhladí vlasové vlákno, dodají mu hydrataci, lesk, zregenerují a vlasy jdou po mytí lépe rozčesat. Jenže pokud tyto přípravky nanesete moc k hlavě a ještě je špatně vymyjete, jsou mastné, těžké a zplihlé. Pravidlo zní: vymývat je dvakrát tak dlouho, jak dlouho jste si je myla.

Používáte příliš horkou vodu na mytí

Vlasová pokožka má stejné potřeby, jako pleť na obličeji. Na tu byste si přece horkou vodu nikdy nedala. Příliš vysoká teplota způsobí, že pokožka bude podrážděná a bude produkovat více mazu. Ideální na mytí není ani moc studená, ani moc horká voda. Nejlepší je vždy střed.

Máte špinavý kartáč

Jak vypadá právě teď váš kartáč? Je plný vlasů a prachu? Kdy naposledy jste si ho myla? Jenže to v něm nejsou jen vlasy a prach, ale také odumřelé kožní buňky, bakterie, maz a další nechutné věci. To vlasovou pokožku dráždí a také mastí vlasové vlákno. Takže rychle vše z kartáče vyčesat a umýt ho dobře kartáčkem a šampónem!