Nevěřte všemu, co se povídá. Ani o vlasech!

Je důležité si umývat vlasy každý den

Neplatí to. I když další den cítíte, že vaším vlasům chybí objem a mastí se, tak tím, že je neustále budete odmašťovat, tento problém ještě zhoršíte. Důležité je sledovat vaši vlasovou pokožku a raději ji zklidnit - po mytí například vlasovou vodou a také pomáhá, pokud jako poslední oplach vlasů použijete studenejší vodu. Horká voda dráždí mazové žlázky.

Aby byly vlasy čisté, musí se vždy umývat dvakrát

Pokud si vlasy myjete často, tak to neplatí. Úplně stačí si je umýt jednou, jinak budou přesušené a dehydrované. Pokud si však vlasy myjete až po více dnech, tak na dvojím mytí něco je. To první z vlasů odstraní mastnotu, druhé všechny ostatní nečistoty.

Pokud se budete pravidelně stříhat, vlasy porostou rychleji

Tak to bohužel neplatí. Stříhání na růst vlasů nemá vliv. Je ale důležité konečky zastřihávat každých šest až osm týdnů, protože jinak budou ztenčené a budou se třepit. Když si vlasy zastřihnete, budou naopak působit zdravěji a plným dojmem. 

Séra dokážou vyspravit roztřepené konečky

Některé reklamy tvrdí, že i když jsou vaše konečky zničené, není potřeba je stříhat. Ale to je omyl, protože žádný přípravek nepůsobí jako lepidlo, které by umělo vlas zacelit. Pokud jsou opravdu velmi roztřepené, pomůže opravdu jen ostříhání. Vlasová séra jsou ale důležitá. Dokážou suchým koncům dodat lesk a opticky je udělat hezčí.

Na rozčesávání postačí hřeben

Nestačí. Hřebeny jsou určené spíše na styling nebo krátké vlasy. Pokud je máte dlouhé, husté a ještě vlnité, kštici byste si klasickým nerozčesala a asi byste tu bolest nevydržela. Zdravé jsou pro vlasy kartáče, které jsou vyrobené z kančích štětin. Ty i velmi zacuchané vlasy od sebe jemně oddělí, netrhají je, neničí a také masírují vlasovou pokožku.

  10:16,  aktualizováno  24. března 2019 14:57