Vlasy - koruna krásy. Aby byly krásné, potřebují však správnou péči. Jenže ne vždy je to správně. Jaké chyby jsou ty nejčastější a co s tím dělat?

Ničíte si je špatným česáním

Vlas je sice elastický a hodně vydrží, avšak neopatrné zacházení a hrubé česání a trhání vlasů jen obyčejným hřebenem je pro ně pohromou. Třepí se, mají různé délky a konečky pak působí jakoz chemlonu.

Řešení:

Správné je používat kartáč, který vlasová vlákna od sebe oddělí, ale nepotrhá je. Ideální jsou kartáče jako Tangle Teezer nebo přírodní kartáč z kančích štětin.

 

Nevymýváte si šampon a kondicionér

I když máte luxusní přípravky na mytí vlasů, pokud je dobře nevymyjete, budou pak vlasy zplihlé a mohou se i mechanicky ničit. Zbytky šampónu a kondicionáru nesvědčí ani vlasové pokožce, která může být podrážděná, náchylná k tvorbě lupů a ke svědění.

Řešení:

Vlasy si pod vlažnou tekoucí vodou dobře vymývejte dvojnásobně dlouho, jako jste si je myla.

 

Chodíte spát s mokrou hlavou

Každá někdy nestíháme, ale když půjde spát s nevysušenými vlasy, mohou se v noci mechanicky poškodit. Mokrý vlas je totiž křehký a tak se snadněji láme a trhá. Navíc častým převalováním na polštáři pak raáno budou vypadat, jako byste vylezla z roští.

Řešení:

Pořiďte si výkonný fén, se kterým máte vlasy vysušené do pěti minut. Nebo nechejte mytí vlasů až na ráno.

 

Aplikujete stylingové produkty na vlasovou pokožku

Gely, pěny, krémy...to všechno skvěle drží účes. Jenže tyto přípravky jsou určené pouze na délky vlasů, nikoliv na aplikaci přímo od hlavy. Tím se dostanou na vlasovou pokožku a "zelepí" ji. Ta nemůže dýchat a je to, jako by na ní bylo lepidlo. Může tak dojít k podráždění, svědivosti a také při častém používání k vypadávání a slábnutí vlasů.

Řešení:

Všechny stylingové prostředky vždy aplikujte jen délek vlasů, aspoň centimetr od hlavy.

 

Zapomínáte si stříhat konečky

Kdo by nechtěl dlouhé vlasy! Jsou tak ženské, tak romatické! Jenže aby narostly, tak se paradoxně musí pravidelně stříhat. U konečků vlasů totiž dochází k mechanickému poškozování díky stáří vlasů ( jsou na vlasech nejdéle), poškozuje je i tření na oblečení, nešetrné česání nebo i barvení.

Řešení:

Pečovat o ně výživnými přípravky na regeneraci konečků a jednou za 8 týdnů si nechat špičky zastřihnout.

 

 

 

  16:01,  aktualizováno  24. března 2019 16:05