Obyčejné gumové pantofle se širokým pruhem kolem nártu byly ryze domácí obuví. Vyjít v nich mezi lidi bylo nemyslitelné, šlo o pořádné módní faux pas. Dnes je tomu naopak. “Plasťáky”, jak se gumovým pantoflím říká, se hřejí na výslunní trendů.

Výhodou gumových pantoflí je nejen pohodlnost, ale i praktičnost. Tím, že se staly jedním z hlavních trendů současnosti, lze je obouvat ke všem možným kreacím. Nejlépe si však rozumí s denimovými oděvy. Je jedno, jestli sáhnete po džínsech, šortkách či sukni, v žádném případě neuděláte chybný krok.

Mnoho žen si obuje klasické pantofle i k šatům. Pokud jde o jednobarevný kousek ležérního vzhledu, není na tom nic zvláštního. Nedoporučuje se ale kombinace s elegantními prvky. Ani v případě, kdy jde o pantofle se zdobeným páskem.

Sinsay, 249 Kč

Na trhu naleznete širokou škálu gumových pantoflí. Mezi nejstylovější kousky stále patří botky s brandem módní značky, které byly hitem již minulý rok. V nabídce jsou také pantoflíčky se zdobeným páskem. Extravagantní kousky, jako jsou například pantofle s peřím, rozbijí i ten sebenudnější outfit. Jistě je ocení ženy preferující atraktivní minimalismus. 

Až si půjdete pořídit nové pantoflíčky, důkladně se zaměřte na správnou velikost. Tu poznáte tak, že v pantoflích si stoupnete vzpřímeně, jemně roztáhnete prsty na nohou a zhoupnete se dopředu a dozadu. Když vás nikde botky nedřou, netlačí, jsou vám akorát. Stejný postup lze provádět i při koupi tenisek.

Gate, 348 Kč

Pozor!

Ač jsou gumové pantofle vysoce módní záležitostí, neměla byste je nosit dlouho dobu. Dle ortopedů a podiatrů jsou tyto boty zcela nevhodné pro lidskou nohu. Při dlouhodobém nošení se mohou začít objevovat potíže s klenbou a klouby jednotlivých prstů.

Témata: pláž