Přirozeně vypadající, sjednocená pleť je základem každého líčení, proto byste měla věnovat dostatek času nejen výběru správného odstínu, ale také nejlepší kombinace produktů. Přečtěte si tipy, jak najít perfektní make-up, pudr a korektor pro každý typ pleti.

Na začátek byste si měla ujasnit, jaký je váš typ pleti, zda je spíše suchá, mastná, smíšená, normální nebo citlivá. Pokud správně určíte typ pleti, zúží se vám nabídka produktů a výběr tak bude hned o něco snadnější, zaměřený na volbu toho nejlepšího odstínu. Ten vyberete jedině tak, že si ho vyzkoušíte doslova na vlastní kůži. Jak radí oficiální make-up artistka Maybelline NY Margita Skřenková: „Odstín vždy vybírejte na denním světle a zkoušejte ho na čelistní kosti. Nezapomínejte, že krk mívá často jinou barvu než odstín vašeho obličeje. Proto je žádoucí najít odstín, který krásně sjednotí oboje.“

V momentě, kdy najdete svůj odstín, máte v podstatě vyhráno. Kosmetické značky nám dnes usnadňují život a vytvářejí celé řady produktů, které k sobě ladí odstínově a dohromady vytváří dokonalé líčení. Začněte s výběrem odstínu make-upu a k němu poté stačí doladit fixační pudr a korektor pro zakrytí nedokonalostí a projasnění pleti.

Pokud hledáte ten nejlepší make-up z drogerie, vyzkoušejte například nový Fit Me Matte and Poreless  od Maybelline New York se zmatňujícím efektem díky obsahu mikro-pudrových častic. Vybírat můžete z pěti odstínů, které snadno doplníte o pudr a korektor v komplementárním odstínu pro skvělý výsledek. Fit Me korektor přichází ve čtyřech odstínech, každý perfektně ladí s jedním nebo dvěma odstíny krycího make-upu Fit Me, což je ideální, pokud chcete zakrýt nedostatky pleti. Pro projasnění očního okolí a dalších částí obličeje použijte korektor o odstín světlejší. Make-up a korektor na suché pleti hezky drží, a proto není nutné je příliš fixovat, stačí, pokud rozjasňujícím pudrem lehce přetřete oblast T-zóny. Na mastnou pleť použijte matující pudr Fit Me Matte and Poreless, který nejenže absorbuje nežádoucí lesk, ale navíc zmenšuje viditelnost pórů a vytváří matný vzhled, který vydrží až 12 hodin, a to bez efektu masky.

  0:41,  aktualizováno  24. března 2019 16:00