Toužíte mít krásné a dlouhé řasy? Pak stačí dodržovat naše čtyři rady a budete vypadat jako mrkací panenka.

1. krok: výživa

Stejně jako pleť a vlasy potřebují správnou výživu, aby byly zářivé a zdravé, tak to samé potřebují i řasy. Pokud jim nedopřejete potřebné vitaminy a minerály, začnou se lámat a vypadávat. Myslete tedy na to, aby ve vaší stravě byl dostatek vitaminu E, B, ale také minerálů jako je zinek a selen. Koupit si můžete i speciální přípravky na výživu řas, nebo je občas promazat očním krémem.

2. krok: natáčení

Zvláště majitelky rovných řas moc dobře ví, že tvarovací kleštičky dokážou hodně. Ale pozor, musíte je správně používat a to ještě před nanesením řasenky. Kleštičky nejprve zahřejte pod horkou vodou, poté do nich vložte konce řas a stiskněte. Oko pak pomalu zavřete. Stejný proces zopakujte ještě jednou, ale řasy uzavřete u kořínků.

Kleštičky si do své výbavy určitě pořiďte!

Kleštičky si do své výbavy určitě pořiďte!

3. krok: malování

Hlavním krokem ke krásným řasám je samozřejmě jejich zvýraznění řasenkou. Ideální je pod ni nanést ještě podkladovou bázi, řasy budou vypadat hustější a přirozenější. Pak už jen nanesete dvě vrstvy řasenky a pročísnete kartáčkem. Myslete také na to, že řasenka má svou dobu použitelnosti a déle jak dva měsíce ji raději nepoužívejte, pak už může cuckovatět a způsobit i zdravotní potíže.

4. krok: odlíčení

A to nejdůležitější na závěr. Řasy vždy musíte odlíčit a to důkladně. Použít k tomu můžete speciální přípravky, ale postačí i přírodní olejíček z mandlí či kokosu, který zároveň řasy vyživí.

Témata: řasy, panenka, Řasenka, kokos