Kdyby se tak dala pleť vylepšit mávnutím kouzelného proutku. Ten pro vás zatím bohužel nemáme, ale čistící a slupovací masky se jeví jako hotový zázrak. Ucpané póry a černé tečky na pleti, které se vyskytují nejčastěji v oblasti T-zóny, jsou problémem jak žen, tak mužů. Může za to většinou genetika – pokožka se mastí, a okolní vlivy prostředí, přispívající k tomu, že se nečistoty usazují v pórech.

Čistíte si pravidelně tvář ráno a večer pomocí emulzí nebo pleťových a micelárních vod? Navštěvujete kosmetičku a i tak vás trápí černé tečky a akné v oblasti brady, nosu a čela? Vyzkoušejte účinnost peelingů a čistících masek, které na sebe vážou nečistoty a pokožku dokáží vyčistit lépe a více do hloubky.

Pomoci by vám mohl peeling v tyčince Garnier Pure Active Charcoal, s jehož pomocí pleť důkladně umyjete a vyčistíte. Zbaví vás černých teček a přebytečného mazu.

Pokud jste zvyklí na peelingy, které se většinou nabírají prsty a jednotlivá zrníčka „utíkají“ po tváři, pak vás tato forma peelingu zcela jistě nadchne. Je v praktické tyčince, stačí navlhčit oblast, kterou chcete vyčistit a můžete začít. Navíc s probíhajícím létem, a s ním spojenými dovolenými, ocení toto balení každý cestovatel.

Externí obrázek

Slupovací a čistící masky pro krásnější pleť

V případě kombinace vhodně zvolené masky na znečištěnou pleť s pravidelnou péčí pod rukami odborníka budete na té správné cestě k zářivé, svěží a bezchybné pleti. Taková je i Garnier Pure Active, slupovací maska proti černým tečkám s aktivním uhlím.

Externí obrázek

Jak nanést slupovací masku:

* Nezapomeňte si na začátek důkladně umýt a osušit pleť. Ideálně, pokud tak učiníte po teplé sprše nebo koupeli. Před aplikací masky tak budete mít otevřené póry.

* Masku naneste rovnoměrně v dostatečném množství na suchou pokožku tváře. Některé masky se nanášejí jen na oblast T-zóny, např. nos nebo bradu.

* Počkejte, dokud maska nezaschne (cca 20 – 30 minut). Na dotyk suchou masku jemně od spodu sloupněte.

* Jestliže používáte produkt, který není slupovací, ale má čistící funkci, zaměřenou na ucpané póry, naneste ho jako masku. Tu pak opláchněte vlažnou vodou a pleť ještě dočistěte micelární vodou.

Nezapomeňte, že i problematická pleť potřebuje hydratovat, proto jí dopřejte pořádnou dávku hydratace ve formě kvalitních krémů, gelů a textilních masek.

A jak často je vhodné pečovat o pleť s produkty, jako jsou peelingy a slupovací masky? I tady platí, že všeho příliš škodí. Podle odborníků byste měli začínat s frekvencí jednou do týdne.

  10:01
Témata: peeling, genetika