Hodně se o nich mluví, a to právem. Semínka chia, quinoy a granátového jablka dokážou se zdravím i půvabem skoro zázraky. Vyzkoušíte je také?
Chia semínka

Chia semínka

Jsou doslova nabitá složkami, které prospívají nejenom lidskému organismu, ale také péči o vzhled. Obzvlášť dobře působí na pleť, která jejich účinné látky umí dokonale vstřebat. Obsahují mimo jiné vitamin E, který ji napomáhá udržet zdravou a je zároveň silným antioxidantem, neutralizujícím volné radikály způsobující předčasné stárnutí kůže.

Pomáhá předcházet vráskám i suchosti pokožky. Umí snižovat otoky, zarudnutí, urychluje proces hojení ran a a zabraňuje zánětu kůže po vystavení slunci. Kombinace nezbytných živin v chia semínkách má totiž omlazující účinek, a to hydratační, posilující a obnovující. Nachází se v nich také prospěšné omega 3 mastné kyseliny, zinek, hořčík i bílkoviny.

Zkrášlující tipy s organickými chia semínky

  • Chia masáž 
    Čtvrt hrnku semínek namelte a nechte je asi půl hodiny namočená v hrnku s vodou. Ve sprše jimi promasírujte pokožku a po 10 minutách opláchněte vlažnou vodou. Super účinný je také čistý olej z chia semínek, který se hodí pro každodenní aplikaci. Naneste několik kapek přímo na vyčištěný obličej nebo přidejte pár kapek do krému, šamponu či třeba do koupele. 
  • Hydratující maska 
    Lžíci oleje z chia semínek smíchejte se dvěma vaječnými bílky a hrnkem bílého jogurtu. Aplikujte na čistý obličej, nechte působit 10 minut a poté opláchněte vlažnou vodou. 
  • Osvěžující peeling 
    Dvě lžičky chia semínek promíchejte s půlkou hrnku lehce rozpuštěného kokosového oleje a lžící čerstvě vymačkané citronové šťávy. Aplikujte krouživými pohyby na obličej, promasírujte a poté opláchněte.