Bílá barva rozhodně nepatří jen k nevěstám. Do letního šatníku se totiž báječně hodí a kombinovat ji můžete doslova se vším. Jaké kousky si pořídit?

Sice se o bílé barvě říká, že rozšiřuje, ale není to tak docela pravda. Pokud vyberete šikovný a dobře padnoucí střih oblečení nebo ji zvolíte jako část outfitu, působí perfektně. 

Ilustrační fotografie

Košile i tričko je základ

A navíc, například bílou košili by měla mít v šatníku každá žena, což prohlásil i světově proslulý módní mág Karl Lagerfeld. 

A bílé tričko? I to je nesmrtelnou záležitostí. Bílá se označuje jako barva nevinnosti a čistoty, hodí se pro každou příležitost a dokonale se mixuje se všemi ostatními barvami spektra. 

Nejvíce vyniká na opálené pokožce a s porcelánovou pletí působí romanticky. 

Nestárnoucí klasikou, která z módy nikdy nevyjde, je její kombinace s černou, efektní je také s námořnickou modří.

Pokud si pouze na bílou netroufáte, v létě se dá výborně spojit s pastelovými tóny, s tyrkysovou, zářivě žlutou, růžovou, červenou nebo třeba hráškově zelenou, které s ní krásně sně kontrastují. A ještě jeden den bonus můžeme bílé přičíst: Má omlazující efekt. 

Ilustrační snímek

EXTRA TIP: K bílému outfitu se hodí zlaté i stříbrné šperky z a bižuterie, moc hezky vypadá také ve spojení s metalickými doplňky, kabelkami nebo botkami.