Arganový olej byl in donedávna, nyní ale frčí olej marulový. Víme, proč ho budete milovat vy, vaše vlasy i vaše pokožka!

Co to je?


Marulový olej se získává ze semen plodů stromu marulovníku namibijského a pochází původně z Jižní Afriky. Marula je vlastně známá jako likér, který vyrábí z marulových plodů. Často se kromě semen používají i ostatní složky stromu, jako je kůra, listy nebo květy. Marula je známá mnoho let, používaly ji už starobylé kultury Zulu, skvěle funguje v přírodní medicíně a studie dokazují, že působí i na cukrovku. Je vzácný, protože na jeden litr marulového oleje se spotřebuje sedm kilo ovoce. Jak působí na krásu?


Nejkvalitnější je marulový olej lisovaný za studena, kde jsou zachované všechny jeho výživné látky, minerály a vitamíny. Je výborný na péči o citlivou pleť, má vynikající hydratační účinky. Kromě toho obsahuje také velké množství antioxidantů - je dokázáno, že až o 60% více, než arganový olej, takže skvěle zabraňuje působení volných radikálů na pleť. Kromě toho obsahuje také velké množství přírodního vitamínu C, který má vliv na tvorbu kolagenu v pleti. Proto má marulový tak vynikající omlazující účinky. Kromě pleti a těla je výborný také na vlasy, které regeneruje a dodává jim zdravý, vysoký lesk.

Proč ho používat v zimě?


Výborně působí na suchou a popraskanou pleť, protože posiluje ochrannou lipidickou vrstvu kůže a je dokonalou ochranou také před vlivy vnějšího prostředí, jako je znečištěný vzduch a UV záření. Pro citlivou pleť má velký účinek v tom, že snižuje její podráždění a zarudnutí. A jak ho používat? Místo krému. Aplikujte ho pár kapek na vyčištěnou, ještě vlhkou pleť nebo si před jeho aplikací pleť navlhčete minerální vodou ve spreji nebo květinovou vodou. Tak se dobře a do hloubky vstřebá, nebude mastit a zaručí dokonalou ochranu před ztrátou hydratace. Na vlasy ho používejte po mytí do konečků, kterým dodá lesk a zacelí je, pár kapek oleje v délkách vlasů zase zabrání elektrizování vlasů. 


 

 

  9:00,  aktualizováno  21. března 2019 11:15