Exfoliační přípravky, které odstraní suchou kůži a odumřelé pleťové buňky, jsou dobrým sluhou, ale špatným pánem. Víme, jaký si vybrat a jak s nimi pracovat!

Jaký si vybrat?


Pleťové peelingy se dělí na dva druhy: na mechanické - tedy takové, které obsahují brusné částečky - například kuličky vosků, rozemleté semínka, kávu, pemzu aj. Fungují tak, že povrch pleti "obrousí" a tak ji zjemní, rozjasní a také zajistí, že se rychleji bude obnovovat. Doporučujeme vybírat si takové, které neobsahují mikroplasty - tedy miniaturní brusné kuličky z umělých hmot, které pak nejdou zrecyklovat a zatěžují životní prostředí. Druhou skupinou jsou peelingy chemické. Obsahují nejrůznější kyseliny, enzymy a látky, které zase suché a odumřelé kožní buňky rozpustí - stačí je jen pár minut nechat působit.

Jak s nimi zacházet?


Největší chybu, kterou s mechanickým peelingem můžete udělat, je pleť příliš dřít ve snaze mít co nejzářivější pleť. Naopak, u peelingu s brusnými částečkami stačí jen párkrát promasírovat pleť jemnými krouživými pohyby a stačí to. U chemických peelingů přesně dodržujte čas použití, jinak byste mohla mít podrážděnou a zcitlivělou pleť.

Jak často a kdy je používat?


Mechanický peeling stačí používat jednou, maximálně dvakrát týdně. Chemický jednou týdně. Ideální doba je večer, kdy pleť bude mít čas se ve spánku zregenerovat. Nikdy nepoužívejte peeling, pokud víte, že budete hodně času trávit na silném slunci - například když pojedete na hory a budete celý den lyžovat. Pleť by se mohla poškodit a vzniknout vám nehezké pigmentové skvrny. Peelingy jsou obecně vhodné na zdravou pleť a vyhněte se jim, pokud máte problémy s akné – to by mohlo stav pleti ještě zhoršit. Pak už nic nestojí k tomu, abyste měla nádhernou, zářivou pleť!