Připadá vám, že máte více líčidel pod očima než na nich? Pak zkuste tyto profesionální líčící fígle:

Oči „odmastěte“


To, že vám líčidla na víčkách nedrží, může být způsobeno mastnotou. Víčka sama o sobě jsou mastnější a pokud používáte olejový oční odličovat a k tomu třeba mastný oční krém, pak je jasné, že barva bude brzy fuč. Než tedy začnete líčit, přetřete si jemně oční víčka tampónkem s micelární vodou – ta na sebe mastnotu naváže.

Připravte podklad


Oční stíny, zejména pokud jsou pudrové, lépe přilnou, když na víčka jako první aplikujete podkladovou bázi na oči – tzv. eye shadow primer. Nejen, že barevně sjednotí pokožku okolo očí, ale stíny se pak ani nepohnou! Jestliže doma nemáte bázi, na víčko naneste v tenké vrstvě korektor a ten pak zapudrujte.

Fixujte


Pokud potřebujete, aby se líčení po mnoho hodin ani nepohnulo, celý make-up ( na celé tváři) nakonec se zavřenýma očima jemně přestříkejte speciálním sprejem – fixátorem make-upu. Působí podobně, jako fixativ u obrazu – pigmenty přilnou k podkladu a neopadávají. Tento způsob se ale hodí na každý den, ale pouze na speciální příležitosti, přece jenom jemná kůže okolo očí je velmi citlivá a tyto přípravky by ji při častém používání mohly dráždit.