I z domácích surovin si můžete vyrobit parádní BEAUTY pomocníky!

Zajímá vás domácí kosmetika? Chcete o svou pleť pečovat v domácím prostředí? Žádný problém, možností se v dnešní době naskýtá víc než dost.

Bojujete s akné? Vyzkoušejte domácí pleťovou masku! Jakou? Přece kvasnicovou, ta umí s nepěknou pletí parádně zacvičit! Proč zrovna droždí? Sice nevoní zrovna nejlépe, ale přece jen je skvělým zdrojem vitamínů skupiny B. Kromě toho v něm najdete i slušné množství minerálů – například fosforu, železa, zinku, hořčíku, draslíku a dalších. Kvasnice mají pozitivní vliv na pleť – čistí ji a redukují kožní maz, jsou tedy ideální právě pro všechny, kteří bojují s akné, ovšem využít ji mohou i lidé s normální pletí.

A jak na ni? Úplně jednoduše! K té úplně nejzákladnější verzi masky potřebujete jen droždí a vodu. Droždí rozdrobíte, přilijete trochu vody a vytvoříte kašovitou konzistenci. Ideální je nechat ji trochu odstát. Poté už stačí jen nanést na pleť, nechat působit cca 15 minut (v případě citlivé pleti jen 5-10 minut) a opláchnout.

Druhou možností je smíchat droždí s mlékem, postup je stejný jako u vody. Mléko ale doporučujeme nejdřív ohřát, aby se droždí lépe rozpustilo. Můžete buď udělat hutnější verzi na masku, nebo tekutější a pleť směsí omývat pomocí vatového tampónku.

Pokud chcete co nejúčinnější kombo pro vaši pleť, smíchejte kvasnice s medem. Ten má totiž také čistící a antibakteriální účinky, a navíc umí zklidnit podráždění pokožky. Menší nevýhodou je sice náročnější smývání, ale rozhodně se to vyplatí. Jednu lžíci medu před použitím mírně ohřejte a přidejte polovinu kostky droždí. Vymíchejte a poté můžete aplikovat na tvář. Nechte působit pár minut a pal masku důkladně smyjte.

Zabírá maska? Skvělá zpráva! Ale pozor, jako u každé jiné masky, i v případě té domácí výroby platí pravidlo maximálně dvakrát týdně a dost.

  5:35,  aktualizováno  24. března 2019 14:41