Dokonalá kamufláž zaručena - poradí si s kruhy pod očima i všemi nedokonalostmi. Musíte ho mít!

Jak ho nanášet

U korektoru záleží, jak moc potřebujete, aby kryl. Na kruhy pod očima nebo když máte na pleti pigmentové skvrny či červené žilky je nutné, aby kryl hodně. K jeho nanášení můžete použít buď speciální kulatý šteteček, prsty anebo miniaturní vejčité houbičky. Nám nejvíce vyhovují prsty, protože tak barvu do pleti nejlépe "zapracujete". Korektor vždy používejte tak, že ho nebudete roztírat, ale na daná místa "tečkovat". Tím docílíte kryvosti, kterou potřebujete. Barva se tak přes sebe bude skvěle vrstvit.

Pozor na barvu

Odstín korektoru by měl být co nejpodobnější barvě vaší pleti. Častou chybou je příliš světlá barva, která udělá pod očima bílé kruhy, takže pak vznikne "pandí" vzhled. Hezky nevypadají ani bílé fleky na místech, kde byl korektor použitý. Odstín proto vybírejte na denním světle. Tmavý korektor neudělá také dobrou službu - prostě korekor je od toho, aby nebyl vidět, stejně tak, jako všechny nedokonalosti pod ním.

Pudrujte!

Korektor můžete použít i jako podkladovou bázi pod oční stíny - lépe přilnou a déle vydrží. Pak je jemně přepudrujte. To na horních víčkách zaručí, že se korektor nerozmaže a zafixuje se. Ideální je sypký, transparentní nebo speciální bílý neviditelný pudr.

 

 

  10:28,  aktualizováno  24. března 2019 14:47