Je malý, voňavý a vzácný. Ale pro krásu toho dokáže tolik. Zkuste ho!

Růžový olej je koncentrovaný éterický olejíček, který je velmi vzácný a drahý. Vyrábí se totiž z okvětních plátků růží a na jednu lahvičku se jich spotřebuje obrovské množství  - na půl litru jsou potřeba neuvěřitelné dvě tuny! Když si půjdete olejíček kupovat, jeho kvalitu poznáte i podle ceny - ty nejkvalitnější, např. z damašské růže, pak z Francie nebo z Bulharska jsou velmi drahé. Jenže investice se vyplatí, protože pak vám postačí vždy jen pár kapek.

Co olejíček umí?


Protože obsahuje antioxidanty a také vitamín A, tak nádherně rozjasňuje pleť, působí proti pigmentovým skvrnám a zpomaluje stárnutí. Pár kapek můžete přimíchat do pleťového olejíčku, např. mandlového a máte úžasný pleťový elixír. Nebo to samé můžete udělat s pleťovým krémem. Vynikající je i na vlasy: když ho dáte do kokosového oleje a tuto směs nanesete před mytím na suché vlasy, necháte 15 minut fungovat, budete mít zklidněnější vlasovou pokožku, vlasy budou hebčí a lesklejší. A navíc ta vůně!

Skvělá alternativa


Jak už jsme psali, čistý růžový olej je velmi vzácný a drahý. Proto již existují přípravky, které ho v sobě mají a protože obsahují i jiné složky, tak nejsou tak finančně náročné a také fungují. Podívejte se na ně do naší galerie:

  5:50,  aktualizováno  24. března 18:15