Mnohým může pleťová voda připadat jako zbytečný kousek kosmetiky. Jenže umí toho víc, než si myslíte:

Nový způsob odličování?

Někdy vám může připadat, že několika fázové čištění pleti je retro a že pleťové mléko a vodu používají jen babičky nebo maminky. Že prostě jen stačí si obličej umýt a je hotovo. Jenže nestačí. Když obličej jen tak umyjete, je velmi důležité ho dočistit.

Co všechno umí?

Pleťové vody mají několik funkcí: dokonale odstraní veškeré nečistoty, které odličování před ní nezvládlo. Sama si to zkuste. Naneste tonikum na odličovací tamponek, pleť dočistěte a teď se na to podívejte. Je tamponek čistý nebo ne? Určitě není. Proto dočišťuje pleť tak dlouho, až na něm nebude nic vidět. Kromě toho pleťová voda dokáže pleť zjemnit, rozjasnit, stáhnout póry a připravit ji na další péči. Díky tomu se pak krémy hlouběji vstřebají a budou účinnější.

Jakou si vybrat?

Pleťových vod je velké množství druhů, proto si uvědomte, co vaše pleť aktuálně potřebuje. Rozjasnit, hydratovat, hloubkově vyčistit, působit proti akné, zklidnit...podle toho si vybírejte i pleťovou vodu. Důležitá je také informace, kolik alkoholu voda obsahuje. Na problematickou pleť je vhodná s větším obsahem, na citlivou pleť si raději vybíreje bez alkoholu. A jak ji používat? Vždy by měla přijít při čistění jako druhý krok. Po pleťovém odličovacím mléku, čistícím gelu nebo pěnovém odličovači.

  9:29,  aktualizováno  24. března 2019 16:05