Myslíte si, že je to zbytečné a je to jen pro "staré"? Vyvedeme vás z omylu!

Svému obličeji věnujete náležitou péči, která však končí bradou. Jenže i krk je váš a potřebuje, abyste se o něho starala. Proč? Kůže na krku je totiž jemná a tak rychleji stárne. Teď vám to sice nic neříká, ale už po třicítce můžete vidět, jak pokožka ochabuje a jdou na ní vidět vrásky a povadlá kůže.

Nemusíte, stejně jako vaše maminka, mít speciální krém na krk. Je však důležité myslet na to, že vaše denní i večerní péče by kromě obličeje měla zahrnovat i krk. Jak tedy na to?

Ráno


Ideální je vyčistit i krk. Skvělá je k tomu micelární nebo pleťová voda. Pak stejně, jako na pleť použijte sérum a krém nebo jen krém. Když se budete líčit, trošku make-upu aplikujte i na krk, lépe to vypadá, líčení pak nepůsobí jako maska. Vhodné je i na krk používat péči s UV filtrem, sluneční záření totiž způsobuje předčasné stárnutí kůže.

Večer


Krk si vyčistěte, stačí to ve sprše sprchovým gelem. Pak ale zase na krk naneste péči – ideálně noční krém nebo denní bez obsahu UV filtrů. Ty jsou pro pleť v noci zbytečné a jen ji zatěžují.

Občas


Jednou až dvakrát týdně zjemněte pokožku krku pleťovým peelingem a na krk aplikujte i pleťovou masku. Když máte ráda tzv. sheet nebo-li plátýnkové masky, na krk si dejte klasickou, krémovou masku.