Co může být lepšího, než čas mezi svátky nebo Silvestra strávit v přírodě? Víme, jak vše využít pro krásu!

Než vyrazíte na sjezdovku


Horské počasí je nevyzpytatelné, chvíli může svítit sluníčko a rázem zase chumelenice  a do toho všeho fouká velmi silný ledový vítr.  To vše poškozuje pleť, a tak je potřeba ji dostatečně chránit. Péče by měla být více výživná. Zapomeňte na lehké hydratační fluidy a raději použijte pleťový olejíček nebo výživný krém. Skvělé jsou speciální horské krémy, které kromě toho, že mají vysokou UV ochranu proti slunci, tak také vytvoří na pleti speciální ochrannou bariéru, která chrání před nepříznivým počasím.

Pozor na slunce


Sluneční paprsky jsou na horách velmi silné. Jste totiž ve vysoké nadmořské výšce a sníh sluneční paprsky odráží - velmi snadno se tak spálíte. Proto jsou ideální ochranné krémy s co nejvyšším SPF. Nám se  osvědčily krémy do kapsy, jejíchž součástí je tak ochranný balzám na rty. Obojí můžete použít kdykoliv během dne a je nutné ochranu aspoň co dvě hodiny obnovovat. Pokud nerada vycházíte ven nenalíčená, doporučujeme sáhnout po tónovaných ochranných slunečních krémech.

Až se vrátíte z venku


I když jste použila veškerou ochranu, krémy i balzámy, přesto pleť může být podrážděná nebo dehydrovaná. Nezapomeňte si proto s sebou do tašky přibalit také hydratační masku. Může být krémová nebo jednorázová plátýnková a používejte je klidně ob den, pleť tak bude odolnější a krásnější.

 

  10:54,  aktualizováno  21. března 2019 8:17