Dokáže vmžiku rozzářit i ten nejunavější obličej, dodat svěží a zdravou barvu. Musí se s ní však zacházet správně. Čeho se vyvarovat?

Máte příliš výrazný odstín

Tvářenku si vždy vybírejte tak, aby dobře seděla odstínu vaší pleti. Není nic horšího, než když barva z tváře přímo září a přitahuje k sobě pozornost. Tvářenka má působit přirozeně, jako kdybyste se právě vrátila z procházky na čerstvém vzduchu. Pokud si s výběrem barvy nevíte rady, nikdy neuděláte chybu s neutrální růžovou barvou. Ta sluší všem.

Špatně ji aplikujte

Stejně tak, jako musí působit odstín zdravíčka přirozeně, nesmí být na tváři vidět ani přechod barev. Tvářenka musí na líčkách přecházet do ztracena s další pokožkou. Pokud ji nanášíte štětcem, raději zkuste více jemných vrstev, než jednu silnou. Krémové tvářenky velmi přirozeně nanesete vejčitou houbičkou Beauty blender.

Používáte příliš mnoho perleti

Tvářenky, které obsahují perleťové částečky a které odrážejí světlo, vypadají nádherně, avšak na jen na dokonalé, bezchybné pleti. Jestliže je nanesete na pleť, která nemá hladký povrch - např. kde jsou póry, pupínky, vrásky apod., tak perleť všechny tyto nedokonalosti ještě více zvýrazní a upozorní na ně.

  8:20,  aktualizováno  24. března 2019 14:26