Dokonale upravená chodidla to chce vždycky. I když zrovna na sobě nemáte žabky. Jak na to?

Trik 1: Nasucho

Velmi suchou kůži skvěle a rychle odstraní speciální velký pilník nebo rašple, který má na sobě povrch připomínající smirkový papír. Jedna strana je hrubší - tou se snadno odstraní ta nejhrubší vrstva, druhá jemnější - ta slouží k dopilování. S pilníkem se pracuje snadno, ale dávejte si pozor, abyste kůži nezbrousila příliš. Pokud vás nějaké místo začne pálit, přestaňte. Raději pilujte postupně. Pak chodila umyjte a natřete je zvláčňujícím krémem na nohy.

Trik 2: Rozpustit

Druhým způsobem, jak mít jemné paty, je speciální alkalický roztok, který zrohovatělou kůži rozpouší "chemicky". Naneste ho na vatové tampónky, ty přiložte na paty a nechejte deset minut působit. Pak přebytečnou kůži jen snadno seškrábněte umělohnotnou špachtlí, která by měla být součástí balení. Výhodou je, že tady se nemůžete říznout ani to s odstraňováním přehnat.

Trik 3: Namokro

Klasická "mokrá" pedikúra" pracuje s vodou. Mokrou pokožku můžete přímo ve vaně obrousit pemzou nebo rašplí. Nevýhodou je, že mokrá pokožka může začít praskat a hůře se odstraňuje, než kůže suchá. Někomu ale tato technika vyhovuje více. Opět pak nezapomínejte na paty hojně namazat a klidně péči nechat působit přes noc. Ráno pak budou chodidla jemná, vláčná a krásná.

  6:30,  aktualizováno  24. března 2019 14:50