Chcete být i velkém horku svěží a bez mokrých skvrn v podpaží? Pak zkuste antiperspiranty. Víme, které zaručeně fungují!

Vybírejte správně

Pokud půjdete do obchodu na nákup, tak je důležité si přípravky proti pocení pořádně prohlédnout a sáhnout po tom správném. Na rozdíl od deodorantů totiž antiperspiranty blokují v potních žlázách pocení a tak se nemusíte bát nehod na oblečení. Deodoranty mají jinou roli, pocení nazbraňují, pouze mají desinfekční účinek, takže zabraňují jen zápachu z rozkládajího potu. Na trhu však existují i přípravky, které kombinují deodorační i antiperspirační účinek.

Jakou texturu?

Antipersiprantů je trhu celá řada. Na léto jsou svěží roll-on kuličky. Spreje zase okamžitě usychají a můžete je aplikovat kdekoliv. Tuhé a krémové antiperspiranty stačí do podpaží nanést pouze jedním tahem. Jsou velmi příjemné pro pokožku, protože obsahují také pečující složky.

Jakou vůni?

Na léto se nejvíce hodí svěží, chladivé vůně. Aplikujte je pouze do podpaží. Nikam jinam antiperspirant nepatří, nepoužívejte ho místo parfému. Pokud máte pocit, že se tóny vašeho parfému a antiperspirantu navzájem míchají a "bijí", pořiďte si antiperspirant zcela bez vůně.