Osvojte si pár jednoduchých nočních triků, díky nimž se probudíte zcela SEXY!

Zameťte škody

Na vaše tváře denně útočí špína, kouř a UV paprsky, které narušují kožní buňky. V noci se pak vaše pleť snaží s poškozeními vyrovnat, ale pokud se jí to nepovede, vznikají vrásky. Pomoci jí můžete dodáním antioxidantů, jako jsou vitaminy E nebo C, které buňky chrání. Navečer proto chroupejte ovoce a zeleninu.

Zrušte vaky pod očima

Oteklá víčka nejčastěji značí, že se pod kůží nahromadila lymfa, která má za úkol odvádět z těla škodliviny. Na nehezké ranní otoky proto nejlépe vyzrajete, když hlavu na noc podložíte vyšším polštářem, takže lymfa bude moci volně proudit ke krčním uzlinám, kde se čistí. Jako dobrý vymetač lymfy také fungují čerstvé kvasnice. Kousek jich namíchejte s vodou, rozetřete kolem očí, po zaschnutí omyjte a použijte svůj oční krém. Ráno se na vás budou smát splasknutá kukadla. Od věci není ani používání látkové masky na oči. Během spánku si totiž oči často mnete, což jejich křehkou kůži dráždí, takže ráno vypadá zašedle. Maska zrakům naopak zajistí klidný spánek.

Pokořte pupínky

S příchodem tmy jsou póry rozšířenější, a proto je ten správný čas na jejich čištění. Večer má také největší smysl používat přípravky proti akné, protože pronikají hlouběji a v noci navíc vrcholí tvorba mazu, který se začíná vylučovat ráno, přes den ucpává póry a zadělává vám tak na pupínky. Když si ale maz v noci podáte, nebude ho ve dne tolik.

aktualizováno  24. března 2019 16:10