Občas je uslyšíte i teď. Nenechejte se však ošálit!

Při cvičení je nutné být odlíčená

Prý pak pleť nemůže dýchat a když se zapotíte, tak se ucpávají póry. To ale vůbec není pravda. Která žena chce cvičit bez make-upu? Nové make-upy jsou lehké a pleti nijak neškodí, neucpávají ji a ani nemají vliv na póry. Důležité je ale po sportu, večer, se dobře odlíčit a vyčistit pleť.

Čím víc se budou vlasy česat, tím budou lesklejší

Ano, česáním se na vlasové vlákno lépe rozprostírá tuková vrstva z vlasové pokožky, takže vlasy pak působily hladším a lesklejším dojmem. Jenže pokud se vám vlasy více mastní, tak to určitě nebude dobrý nápad a také budete mít pak účes bez objemu. Pokud potřebujete vlasům dodat vysoký lesk, zkuste přípravky ve spreji, které se používají jako finální péče.

Rtěnka musí být sladěná s lakem

Stejně tak, jako že musí ladit stejná barva na laku na nohách a na rukách. No není to nuda? Nyní je dovoleno vše a můžete si nosit klidně každý nehet jinak vymalovaný. Nenechejte se ničím svazovat a noste, co líbí vám!

Oční krém je jen pro staré

Pleť okolo očí je jednou z nejjemnějších na celém těle. Proto se na ni nejrychleji projeví dehydratace a také vrásky. Proto je nutné o oči začít pečovat už po dvacítce. Stačí jen lehké krémy nebo oční gely, které pokožce dodají vodu, výživu, rozjasní a také zamezí otokům.

  8:35,  aktualizováno  24. března 18:13