Stále hledáte make-up, který udělá z vaší pleti přirozenou a přitom není vůbec vidět? My víme, jaké to jsou:

Make-upů je na trhu nepřeberné množství. Ty tam jsou doby, kdy kryly tak, že obličej působil jako divadelní maska. Nyní jsou v kurzu extra lehoučké textury, které mají téměř až vodovou konzistenci. Při nanesení na pleť k ní okamžitě přilnou a téměř je ani necítíte, ani nevidíte. Jejich efekt však ano. Poradí si s každou chybičkou, sjednotí a rozzáří pleť. A přesně to chceme! Výhodou moderních make-upů je i to, že i když se při jejich výběru přesně netrefíte do odstínu vaší pleti, tak se většinou i mírně přizpůsobí. Nesmí to však být barva o pět odstínů tmavší či světlejší!

Tekutý nebo v houbičce?

Vybírat si můžete ze dvou druhů, z tekutých a z cushion make-upů. Ty k nám přišly z Asie a pracují tak, že jsou napuštěné ve speciální houbičce, ze které se druhou houbičkou na pleť aplikují. Princip je trošku podobný razítku. Výhodou cushion make-upů je, že je můžete "vrstvit", a tak si určovat kryvost, kterou potřebujete.

Pozor na podklad!

Když si zvolíte správný make-up i jeho barvu, nemáte ještě ale úplně vyhráno. Výsledný efekt také hodně záleží na tom, jak máte ošetřenou pleť pod ním. Když je suchá a dehydrovaná i ten nejlepší make-up udělá fleky. Ideálním podkladem je pleť ošetřená hydratačním sérem či03 hydratačním krémem.

 

  7:00,  aktualizováno  24. března 2019 14:44