Na dovolené je hlavní užívat si, relaxovat a ne trávit čas zkrášlováním. Chytrá příprava je základ!

Ruce

Brát si sebou lak a odlakovač? Zbytečné. Než odjedete, nechejte si udělat speciální gelový lak, který se vytvrzuje UV lampou a vydrží déle, než dva týdny. Neolupuje se a stále vypadá dokonale. Nabízejí ho všechny nehtové značky, jako je například Jessica, OPI...Skvělou novinkou na přírodní nehty je gel lak Prolaq od značky Alessandro, kde se podkladová báze vybírá podle kvality nehtů. Ty pak vyživuje a posiluje. Líbí se nám také jejich zářivé letní odstíny, které mají speciální pigmenty, které dobře kryjí a jsou velmi intenzivní.

Nohy

Před dovolenou absolvujte pedikúru. Nohy musí vypadat dokonale, protože budete chodit naboso nebo v otevřených botách - kuže musí být hladká, jemná, nehty pefektně upravené a nalakované. Místo klasického laku však opět zvolte trvanlivý gel, jako u rukou - barevná vrstva vydrží opravdu hodně - chození v písku a na kamínkách. A nebojte se barev, dávno už neplatí, že musí být stejná barva na rukou i na nohou.

Vlasy

Slanou a chlorovanou vodou v kombinaci se slunečními paprsky vlasy trpí. Jsou sušší, krepatější a také se můžou lámat a dvojit. Skvělá je velmi intenzivní vlasová kúra v salonu, kdy kadeřník vlasové vlákno "napustí" pečujícími a posilujícími látkami. Vlasy tak budou odolnější a více vydrží. Skvělou zkušenost máme s Chemistry Systemem od Redken nebo s luxusní péčí MarulaOil od Paul Mitchel.

Obličej

Líčit se k vodě samozřejmě jde, ale není nutné používat příliš mnoho produktů. Opálené tváři stačí jen málo. Nechejte si proto v kosmetickém nabarvit řasy a také obočí. Není to drahé, trvá to chvilku a efekt je veliký - budete tak vypadat hezky i ne příliš nalíčená. Postačí vám pak pouze tónovaný opalovací krém a barevný balzám na rty či rtěnka.

  11:54,  aktualizováno  24. března 2019 15:04