Proč byste neměla být i hezká i při sportování? Víme, jak na to!

Místo make-upu ochranný krém

Protože běháte venku, měla byste si pleť chránit před sluncem. Skvělým kompromisem mezi ochranou a sjednocením je tónovaný opalovací krém. Dodá pleti zdravou, přirozenou barvu a přitom zabraňuje předčasnému stárnutí, pigmentovým skvrnám a nepříjemným spálením. Skvělé jsou minerální filtry, které působí po nanesení okamžitě a nemusíte čekat 30 minut, až zreagují s pokožkou.

Změňte texturu líčidel

Při běhání a zvláště teď v létě, se budete hodně potit, takže textura líčidel by měla taková, jako při líčení do vody. Nemusí to být přímo voděodolné produkty ( i když to být můžou), ale měly by mít mastnou texturu, která odolá vlhkosti. Tedy mastné oční stíny, klasické tužky na oči, mastné tvářenky. Rtěnku můžete použít klasickou, ta se skládá z tukové složky a z barevných pigmentů, té voda nevadí. Řasenku doporučujeme voděodolnou nebo přes ní použijte speciální fixující bázi, která z ní udělá voděodolnou - nabízí ji například značka Clarins a máme ji několik sezón otestovanou, že funguje.

Ruce pryč!

Pokud chcete být při běhání hezky nalíčená a ne mít na něm změť líčidel, nesahejte si na pleť a ani ji nedrhněte ručníkem. Pokud potřebujete z obličeje odstranit pot, ručník jen jemně přiložte a pot odsajte. Velmi praktické jsou na letní běhání čelenky, které si dejte na rozhraní vlasů a čela. Pot nasají a vám nebude stékat do obličeje. Doporučujeme také nosit kšiltovky, které také chrání před sluncem pleť a dobře sají pot.