Protože právě teď potřebují vaší péči víc než kdykoliv před tím!

Nohy v zimě trpní. Mrznou, potí se k hustých ponožkách, jsou neustále "zavřené" a možná právě proto většina z nás v zimě péči o nohy zanedbává, což je špatně, protože rozpraskaná chodidla, oloupaný lak a neostříhané drápky moc parády nenadělají. Jak tedy pořídit nožkám dokonalý vzhled? Vyzpovídali jsme odbornice v Atelier d'Esthétique.

1. Zahřátí

V teplé vodě se nechá rozpustit trochu mořské soli a s na­močenýma nohama relaxujte alespoň deset minut. Přidat se může třeba květ měsíčku, šalvěj, levanduli či okvětní plátky růží. Rostlinky vodu provoní a uvol­ní vaše unavená chodidla.

2. Obroušení

Rozehřáté nohy ještě se obrousí pemzou. Po horké koupeli je zrohovatělá kůže změklá a snadněji se odstraní. Nejvíce kritické jsou paty, ale o moc lépe na tom nejsou ani prsty.

3. Masáž

Po koupeli se nožkám dopřeje speciální výživa v podobě speciálního krému nebo vonného olejíčku. Změklá pokožka je ideálně připravená, aby vstřebala všechny zvláčňující látky, které zabrání jejímu rohovatění. Výborné jsou i masky na nohy, peeling nebo pečující zábal.

4. Úprava

Nehty se upravují nůžkami nebo kleštičkami, poté jemným, nejlépe skleněným pilníkem. Bolestivému zarůstání nehtů předejdete, když nehtíky střihnou do rovna. Kůžička se jemně zatlačí pomerančovým dřívkem, aby nepřekážela při lakování.

5. Barva

Pověstnou třešinkou na dortu budou pečlivě nalakované nehty. Jako první se aplikuje bázi, aby se tak předešlo zažloutnutí, a pak už vybírejte barvičku podle nálady. Letí jasné barvy, metalické efekty a třpytky. Vůbec neplatí, že lak na nohou musí být stejný jako ten na rukou. Dbejte jen na to, aby se barvy mezi sebou vysloveně netloukly. A můžete vyrazit!

  8:00,  aktualizováno  24. března 2019 16:09