Chcete ještě delší, hustější a výraznější řasy? Pak sáhněte po těch umělých. Vypadají dokonale!

V poslední době jako by se roztrnul pytel s permanentními řasy. Ženy si je nechávají "lepit" na svoje v přestavě, že nebudou muset používat řasenku a že vždy, i nenalíčené, budou vypadat hezky. Jenže nyní už je dělá téměř každý a moc nestojí, takže není divu, že na ulicích potkáváme oči s řasami, které připomínají spíše kartáče a kde čekáte, že až dotyčná zamrká, tak vás to odvane. Navíc se často zapomíná na doplňování, takže obraz vypelichaných umělých řas na těch vlastních není žádnou výjimkou.

Proč tedy umělé řasy, říkáte si? Protože je můžete měnit, kdykoliv sundat a když si vyberete ty správné a kvalitní, budete vypadat nádherně.

Jak na to?


Umělé řasy se dělí na dva typy. Na jednotlivé trsy, které se postupně lepé na řasy vlastní a na kompaktní, které se lepí najednou nad řasy - a ty nás zajímají. Řasy volte příležitosti, na jakou je budete mít a k typu make-upu. U hodně výrazného nebo u tmavých linek si můžete dovolit výraznější. Jestliže chcete mít krásné "kočičí" oči, měly by být řasy nejdelší a nejhustější u vnějších koutků.

Na lepení řas budete ještě potřebovat pinzetu a kvalitní lepidlo na řasy. Některé bývají součástí balení. Na lepidle ale nešetřete, nekvalitní vás může dráždit a způsobovat alergie.

Řasy lepte vždy po celém nalíčení očí. Své řasy doporučujeme mít nenalíčené a řasenku pak opatrně použít až po nalepení těch umělých. Nejprve si vyměřte délku řas, aby přesně padla na vaše oko. Lepidlo naneste na plochu řas a nechejte pár sekund zatuhnout. Pak řasy přiložte k vnitřnímu koutku nad řasami a postupně s pomocí pinzety lepte. Neměly by vám zavazet, ani vadit.

Nakonec řasy zespod jemně pročešte černou řasenkou, ale většinou to není potřeba. Po příchodu domů jen řasy lehce odlepte. Počítejte však s tím, že umělé řasy nejsou na každodenní a dlouhodobé nošení. Jsou určené pro speciální příležitosti a na několik hodin. Pokud s nimi budete opatrně zacházet, půjdou použít několikanásobně.

 

  18:15,  aktualizováno  24. března 18:23