Péče o pleť - to není jen starat se o ni ráno a večer. Aby byla perfektní, pečujte se o ni přes den. Je to tak snadné!

Ochrana proti slunci

Je mylné myslet si, že chránit si pleť před UV zářením je potřeba jen u moře nebo na horách. Je to důležité i přes den a ve městě. Je vědecky dokázáno, že UV záření poškozuje pleťové buňky a pokožka pak rychleji stárne a objevují se na ní i pigmentové skrvny. Že se vás to netýká? Ale ano, s prevencí je nutné začít co nejdříve. Zkuste proto ochranné BB krémy, make-upy s UV filtrem nebo si přes den aplikujtte na pleť opalovací přípravek, který je ve formě "neviditelného spreje" a lze ho použít i přes make-up.

SOS hydratace

Vysoké letní teploty vysušují pleť a ta pak někdy pne, je suchá a mdlá. Vezměte si proto s sebou do kabelky sprej s termální vodou. Ta okamžitě osvěží a dodá pleti hydrataci kdykoliv během dne. Můžete ji také jemně rozprášit i přes nalíčenou pleť. Make-upu to neškodí a naopak bude působit svěžejší dojmem. Po aplikace nechejte kapičky minerální vody jen uschnout. Výborné termální vody v malém balení zakoupíte v lékárnách, např. u značek Avéne, La Roche-Posay nebo Vichy.

Rychlé zmatnění

Čelo jako zrcadlo? Kdo by ho chtěl? Lesklá pokožka totiž nepůsobí "čistým" dojmem. Velmi praktické a skladné na použití jsou matující papírky. Nezaberou žádné místo, takže je můžete nosit v džínách, v kabelce či kapse a kdykoliv je použít během dne. Stačí jen lehce přitlačit na čelo, nechat krátce odsát a je hotovo. Rozdíl jde vidět okmažitě!

Čaj pro krásu

Velmi moderní pro krásnou, zdravou pleť jsou teď "beauty" čaje. Speciální směsi s bylinkami ovlivňují vzhled pokožky, tělo vnitřně čistí a rozjasňují. S tímto konceptem před časem prorazila i slavná modelka Elle McPerson, která má přímo firmu na nutrikosmetické přípravky a jedním z nich je také čaj na dobrou noc Sleep Welle Fortified Calming Tea. Elle totiž ví, že pro krásnou pleť je důležitý spánek a odpočinek, proto tento lahodný bylinný čaj se šišákem, kozlíkem lékařským a chmelem uklidňuje a pomáhá vydatnějšímu a zdravějšímu spánku.

  13:12,  aktualizováno  24. března 2019 15:50