Stačí dotek barvy na líčkách a rázem z unavené, mdlé pleti uděláte svěží a zářivou. Proč mít doma alespoň jednu a jakou si vybrat?

Jakou texturu?

Tvářenek je celá řada, ale nejčastěji se setkáte s pudrovými a krémovými nebo tekutými. Pudrové se na líčka nanáší štětci, zato krémové a tekuté tvářenky prsty nebo houbičkou. Všechny vypadají krásně, v poslední době však stoupá obliba těch nepudrových, protože krémová nebo tekutá textura lépe "splyne" s pletí a konečný efekt pak vypadá velmi přirozeně.

Jaký odstín?

Barva tvářenky by měla ladit s odstínem vaší pleti. Pokud je do zlatova, s teplým nádechem, volte tvářenky také v teplém odstínu - jemně broskvovém, korálovém, meruňkovém. Studené tóny - jakon malinová, třešňová, vínová jsou vhodné pro bledší pleť. Nikdy však neuděláte chybu s růžovou barvou, tak je pro pleť přirozená - krásně ji uvidíte například u malých dětí nebo si všimněte, jaký odstín mají vaše líčka po sportování nebo po procházce? Samozřejmě růžový!

Správná aplikace

Pokud chcete obličej opticky zúžit, nanášejte tvářenku na hrany lícních kostí. Hezky však vypadá, pokud barvu aplikujte na "jablíčka", tedy nejvyšší místa na tváři, když se usmějete.

Čeho se vyvarovat?

Pracujte s tvářenkami jako se šafránem. Zpočátku jí aplikujte raději méně a postupně barvu přidávejte. Ať již růž nanášíte štětcem nebo prsty, nikdy by neměly být vidět nepřirozené přechody barvy a barva by neměla být extrémně výrazná. Také šetřete s perletí, ve vetším množství působí nepřirozeně a vy přemalovaně.

Náš tip:

Velkým hitem jsou multifunkční líčidla, kde stejnou barvu můžete použít na líčka i na rty. Krásně pak obojí spolu ladí a je to praktické i do kabelky nebo na cestování. Jedna věc prostě na všechno!