Plavání je pro krásu ideální, zpevní celé tělo a zlepšuje kondici. Aby se však chlorovaná voda nepodepsala na vaší kráse, je nutné si do tašky zabalit tyto přípravky:

Sprchový olej

Holky, které pravidelně plavou, mají velmi vysušenou pleť a pokožku. Chlor totiž odmašťuje a to má vliv na hydrataci a na přirozenou ochrannou bariéru kůže. Proto na klasické mýdlo zapomeňte, to kůži vysuší ještě více. Vynikající jsou však sprchové oleje. Ty nejenomže jemně myjí, ale už rovnou o pokožku pečují a navracejí jí její ochrannou lipidovou vrstvu. Výhodou také je, že když se pak už ničím nestíháte natřít, je pokožka už vyživená.

Multifunkční péči

Do bazénu toho ale určitě s sebou nechcete nosit moc. Skvělým řešením, které zvládne několik funkcí najednou, je lahvička s jojobovým olejem, nejlépe za studena lisovaným a v bio kvalitě. Můžete ho totiž použít na pleť místo krému, na tělo jako tělové mléko a na délky a konečky vlasů, které vyživí a zacelí. Aby olej nemastil, natírejte ho ještě vlhkou pokožku. Díky tomu se pak ani z pleti nebude tolik vypařovat voda a kůže zůstane dlouho hydratovaná.

Šampon, který vymyje chlor

Kdo má světlé vlasy, může ho při pravidelném plavání v bazénu trápit nazelenalý odstín, které právě chlor způsobuje. A to není všechno. Stejně, jako u pleti, kyselina chlorná z vlasu odstraňuje ochranný maz, takže vlasy jsou pak i méně lesklé a stávají se křehčími a náchylnějšími k poškození. Důležité je proto si vlasy důkladně umýt po každé návštěvě bazénu (vypláchnout je jen vodou opravdu nestačí!) a používat speciální přípravky, které dovedou chlor z vlasů vymýt a také obnoví její ochrannou vrstvu a lesk.