Říká se, že mladá pleť toho příliš nepotřebuje. Jenže to, jak se o ni budete starat teď, ukáže, jak dlouho bude vypadat krásně v budoucnu.

Proto je důležité:

Začít používat oční krém

Mnohé ženy si myslí, že oční krém je jen proti vráskám a že je to zbytečná věc. Jenže kůže okolo očí je velmi jemná a tak se rychle vysušuje a snadno stárne - často i mladé dívky mají vrásek okolo očí jako ženy o několik let starší. Důležitý je ale výběr očního krému. Mezi dvacítkou a třicítkou postačí lehké gely, které jen hydratují, zklidňují jemnou pokožku a rozjasňují oční okolí. Také pomáhají s kruhy pod očima a odstraňují ranní otoky. Tak žádné vymlouvání a používat je ráno i večer!

Stále hydratovat - zvenku i zevnitř

Když nemá pokožka vodu, je vysušená a bohužel vrásčitá. Nedostatkem hydratace se totiž svrašťuje a vznikají na ní nehezké linky. Hydratační krém je proto každodenní must-have. Pokud však stále cítíte pnutí, přidejte si ke krému i hydratační sérum - stačí ho dvě kapky a pleť hned vypadá jinak. Jednou týdně sáhněte po hydratační masce. Novým hitem je nyní výživa pleti zevnitř a na ni výborně funguje kyselina hyaluronová, které na sebe skvěle váže vodu. Dá se užívat i vnitřně. Pleť je pak krásná a zářivá.

Barvit se jen v salonu

Nekvalitní, zničené vlasy natrvalo mají často příčiny v nešetrném barvení a experimentování v mládí. Je fajn, že chcete vyzkoušet všechny módní výstřelky, ale vlasy máte jen jedny. Neodborné odbarvování a domácí melíry poruší vlasovou strukturu a i když pak vlasy odrostou, bude trvat dlouho a na jejich kvalitě se to také projeví. Budou křehké, tenké a bude se s nimi i špatně pracovat. Bohužel pak nepomůžou ani ty nejlepší masky a kúry. Proto pokud se chystáte na velkou změnu, raději si našetřete a jděte do dobrého salónu.

  8:43,  aktualizováno  24. března 2019 14:27