Když je nemáte, vypadáte odpočatěji, krásněji i zdravěji. Zatočte si s nimi ihned!

Fialové, hnědé, namodralé - takové barvy můžou mít. Faktorů, proč vznikají, může být spousta - nejčastěji to je únavou, nedostatkem spánku, stresem a také nedostatečnou funkcí lymfatického systému. S tímto se tedy něco dělat dá. Pak jsou tu ale kruhy pod očima, které mají dědičný charakter, který je daný tloušťkou jemné kůže pod očima. Ty odstranit nelze, ale lze je opticky "zamaskovat".

Péče


Jestliže jste měla náročnou noc, kterou jste strávila na večírku nebo jste se učila do noci, tak sáhněte po první pomoci. Vypijte velkou sklenici teplé vody s vymačkanou šťávou z půlky citrónu. To vám zrychlí metabolismus, projasní pleť, dodá energii. Pak si umyjte obličej a na víčka přiložte kovové lžičky, které jste několik minut chladila v mrazáku. Poté do očního okolí vklepejte energizující oční gel, který zrychlí průtok krve a odstraní snadněji toxiny.

Líčení


Nejúčinnějším způsobem, jak okamžitě kruhy "vyzmizíkovat", je kvalitní krycí korektor. Měl by krýt, ale přitom rozjasňovat a nedělat nepřirozený umělý efekt. Skvělé jsou krémové korektory. Nanášejte je pod oči konečkem prstů a barvu pod oči vklepávejte. Díky tomu bude korektor lépe krýt a také se lépe do kůže zapracuje. Pak korektor zafixujte transparentním pudrem, který zamezí jeho stírání.

Korektor si vybírejte vždy ve stejném odstínu, jako má vaše pleť. Když bude moc světlý, budete (zvláště na fotkách) vypadat jako panda a moc tmavý také nevypadá dobře.

Péče zevnitř


Unaveným očím  a kruhům pomůže také detox zevnitř. Měl by ale být jemný a ne příliš agresivní. Nejlepší čas na to je na jaře, ale můžete ho zkusit i teď. Skvěle funguje například pití březové šťávy nebo kúra s tekutým chlorofylem.

 

 

  10:22,  aktualizováno  24. března 18:22