Cestujete? A cítíte pak, že vaše pleť není v kondici? Může to být způsobeno klimatizací. Víme, co s tím!

Je vědecky potvrzeno, že za jednou z největších ztrát vody u kůže může klimatizace, která je v dopravních prostředcích hojně využivána: v autě, v autobuse, ve vlaku, ale hlavně v letadle, kde je dlouhou dobu v uzavřeném prostoru a vzduch tam jenom koluje.

Zázračná kyselina jinak

Kyselinu hyaluronovou pleť miluje. Je to její vlastní složka, která zajišťuje transport vody v pleti. Je proto v nejrůznějších hydratačních sérech a krémech, které určitě můžete použít. My však doporučujeme před dlouhýma cestama nasadit i vnitřní hyaluronovou kúru. Stačí jen speciálně upravenou kyselinu na vnitřní použití nakapat do nápoje a vypít ho. Uvidíte, že vaše pleť bude už po pár dnech hladší a zářivější. A také odolnější vysoušení.

Vsaďte na séra a masky

V klimatizovaném prostředí potřebuji pleť už silnou hydratační dávku, na kterou krém už ne vždy stačí. Zkuste proto hydratační sérum. Stačí ho jen pod krém pár kapek a uvidíte ten rozdíl. Vynikající jsou hydratační séra s již zmiňovanou kyselinou hyaluronovou, která se v České republice vyrábí a je jedna z nejkvalitnějších na světě. Nebo zkuste přípravky s obsahem speciálních mořských řas, které také pleť výborně zásobují vodou.

SOS záchrana

Když se z cest vrátíte domů a cítíte, že pleť pne a je vysušená, okamžitě na očistěnou a odlíčenou kůži aplikujte hydratační masku. Skvělé jsou tzv. overnight masky, které se nanesou na pleť před spaním a nechají se působit celou noc, ráno se pak smyjí.

 

 

  23:59,  aktualizováno  24. března 2019 15:05