Teploty jdou nízko pod bod mrazu. Nedopusťte, aby se to projevilo na vaší tváři!

Používáte příliš lehký krém


I když jste třeba majitelkou mastnější pleti a hodně hutná péče vám nevyhovuje, když mrzne, tak si jen s lehkým hydratačním fluidem nevystačíte. Ano, hydratace je v pořádku, ale jako sérum. Krém by kromě ní měl mít také regenerační a výživné složky – jako je například bambucké máslo nebo pro péči zkuste pleťové oleje. Vytvoří na pleti ochrannou vrstvu proti chladu a mrazu a pokožka tak zůstane i v extrémních podmínkách krásná a v kondici.

Nechráníte si rty


Mráz vysušuje nejenom pleť, ale extrémně také rty. Ty totiž nemají možnost se samy promašťovat  a kůže na nich je velmi jemná a tenká. Když pak ještě přidáte olizování rtů, je zaděláno na velký problém. Rty pak, kromě loupání, také můžou praskat až do krve. Je pak velmi bolestivé a špatně se to hojí. Proto vždy před odchodem ven použijte pod rtěnku výživný balzám na rty nebo si vybírejte rtěnky s výživnou texturou. Jsou to většinou rtěnky s leskem. Velmi naopak vysušují zmatňující rtěnky.

Zapomínáte na masku


Pleťová maska je v období mrazů must- have. Během pár minut dodá pleti vše, co ji chybí – hydrataci, jas i výživu. Masku byste měla používat ideálně dvakrát týdně. Pokud nemáte moc času na její aplikaci, tak si pořiďte noční masky, které stačí nanést před spaním a ráno je jen smýt.