Otevřené letní sandálky si žádají dokonalou pedikúru. Tady je 5 věcí, díky kterým ji zvládnete sama doma.

Pilník na paty

Suchou kůži nejlépe odstraníte velkým pilníkem, který má smirkový povrch. Ideální je kůži odstraňovat nasucho. Půjde to lépe, než když budete předem nohy namáčet. Nic ale nepřehánějte, příliš zpilovaná kůže je bolestivá a praská.

Změkčující koupel

Po zjemnění kůže si dejte do lavoru teplou vodu a do ní vložte speciální sůl, koupel nebo tabletu, která zjemní kůži i nehty ( ty pak půjdou lépe stříhat) a také pokožku desinfikuje. Stačí jen pět minut. Skvělé jsou také bublinové vaničky, které ještě vzduchovými bublinkami masírují chodidla u uvolňují je. Když nohy z koupele vytáhnete, můžete pilníkem ještě jednou, ale jemně kůži na patách zabrousit.

Gel na odstranění kůžiček

Nehty nebudou nikdy vypadat pěstěně a hezky, dokud z nich nedstraníte suchou, přerostlou kůžičku. Tu však nikdy nestříhejte, ale zkuste gel, tzv, cuticle remover, který ji "rozpustí" a vy ji pak, asi za minutu, snadno odstraníte špachličkou.

Pilník na nehty

Když si zkrátíte délku nehtů, zapilujte je. Jedním směrem. Bude to příjemnější pro vás (nebudete si ničit ponožky) a také nehty porostou zdravější, protože se  nebudou třepit. Pilník na nehty na nohách by měl být zhrubšího smirkového papíru, ideální je, pokud má druhou stranu jemnější, na dopilování.

Hydratační krém

Pokožka nohou potřebuje také každodenní péči. Pokud jim dopřejete pravidelnou hydrataci a výživu, nebudou tak náchylné k tvorbě ztvrdlých míst, budou jemné a také budou hezky a pěstěně vypadat. Nejlépe bude krém působit, když ho nanesete na chodidla před spaním, takže bude působit přes celou noc.

  9:29,  aktualizováno  24. března 2019 15:11