Kvalitní krémy, kosmetika i líčidla jsou důležité. Ale je tu ještě pár věcí, díky kterým budete zaručeně a snadno vypadat lépe:

Zázračný citrón

Aby byla vaše pleť čistá a zářivá, zkuste trik, kteří dělají pro svoje zdraví i jogíni: ráno nalačno vypijí sklenici teplé vody s čerstvě vymačkaným citrónem (stačí ho klidně půlka). Nastartuje to zažívání a látkovou přeměnu v těle, rozproudí se energii a výsledek uvidíte také na pleti.

Zahoďte ručník

Když si umyjete obličej, čím si ho usušíte? V lepším případě jiným ručníkem, než jaký máte na tělo. Dovedete si ale představit, co všechno si dáváte na kůži – můžou to být zbytky aviváže, ale hlavně bakterie, které se ve vlhkém prostředí ještě více množí. Řešení? Používejte jednorázové papírové kapesníčky, které hned vyhodíte.

Dlouho spěte

Pro někoho možná otřepaná fráze, ale neskutečně účinná. Ať chceme nebo ne, spánek jde vždy vidět na pleti. V noci se totiž regeneruje. Když málo spíte, je pak zašedlá a nevypadá hezky. Po dlouhém spánku je naopak svěží a zářivá.

Vsaďte na kyslík

Kdy má pleť nejkrásnější barvu? Při pohybu na čerstvém vzduchu. Skvělé je běhání nebo kolečkové brusle, ale pokud nejste jejich příznivcem, vynikající jsou také procházky. Stačí i půlhodinka nebo se raději místo ježdění MHD projděte pěšky.

Hydratujte

Voda je základem krásné pleti, vždy a v každém věku. Důležitá je zevnitř – tedy hodně a pravidelně pít (ne však slazené a přibarvované nápoje), ale obyčejnou vodu, zelený čaj, čerstvé ovocné nebo zeleninové šťávy ředěné vodou. Pití může být také jako detoxikační kúra - in je nyní tekutý chlorofyl, který se míchá s vodou a pak pije. Tento účinný zdravý nápoj posiluje a čistí organismus a tím tedy také pleť zevnitř.

 

 

  14:24,  aktualizováno  24. března 2019 16:06