Moje mamka je půvabná žena, navzdory věku. Miluji její koupelnu. Tohle jsem od ní odkoukala a také vyzkoušela. Funguje to!

Na odlíčení používá olej

Že ve svém věku nemá jedinou vrásku okolo očí a přitom oční krém začala používat nedávno? Vždy se odličovala dětským olejíčkem. Na vatový tampónek dala pár kapek vody, pak pár kapek olejíčku a krásně, snadno a zlehka si vždy odlíčila oči. Olejíček vyživí oční okolí a to se pak nevysušuje. Já jsem udělala malou obměnu  - používám na odlíčení bio jojobový olej. Ten funguje nejlépe.

Vlasy si češe přírodním kartáčem

Moje mamka má pořád nádherné vlasy až do pasu. A ty není snadné rozčesat. Proto jsme doma vždy měli kartáč z kančích štetin. Ty totiž vlasy krásně rozdělí, netahají je a netrhají. Navíc stimulují vlasovou pokožku, takže vlasy pak dobře rostou. Takové kartáče se ted gdají sehnat třeba u značky TEK v Profimedu.

Nedá dopustit na kopřivy

Pro lesklé vlasy a na jejich růst si mamka vždy vařívala lekvar z kopřiv. Natrhala několik velkých rostlin, chvíli je nechala na sporáku ve vodě přejít varem, nechala zchladnout, zcedila a pak si tímto elixírem, jako poslední oplach při mytí, přelila vlasy. Funguje to. Vlasy jsou nádherně lesklé, získají hezkou barvu ( tmavá kopřivová voda totiž vlasy trochu barví - takže blondýnky nezkoušet!) a taky je dobré promasírovat vlasovou pokožku. Kopřivy totiž stimují růst vlasů.

Neodejde z domu bez parfému

Maminka vždy krásně voní. Sice vůně střídá, ale vždy jsou v základu podobné. Nešetří na nich, ale vždy používá jen jeden, nekombinuje je. Stříká si je také do vlasů. Když pak totiž, když jde a pohodí hlavou, vůně se okolo ní krásně rozvine.

Je věrná svému stylu

Neexperimentuje. Víc, co ji sluší a tak to nosí. Jak jinak by se daly popsat její dlouhé vlasy do pasu, které si nikdy ( kromě konečků) nestříhá? Ty miluje i náš taťka. Vždycky říká, že kdyby si je mamka zkrátila, tak by to byl "důvod k rozvodu". Proto se o ně vždy stará a věnuje jim maximální péči. Nejkrásnější je, kdy si je s nakloněnou hlavou češe. Ten pohled se nikdy neokouká.

 

 

  1:28,  aktualizováno  24. března 2019 15:13